Podczas zakładania konta w Taxly, po poprawnej rejestracji oraz dokonaniu pierwszej opłaty, zostaniesz poproszony o podanie szczegółów rozliczania z Urzędem Skarbowym, w tym o to czy Twoja firma jest płatnikiem VAT. Jeżeli podczas rejestracji Twoja firma nie była płatnikiem VAT, możesz zmienić jej status dodając nowe zlecenie dla księgowości.

Zgłaszanie firmy jako płatnika VAT

  1. Kliknij w lewym menu na Zlecenia a następnie na Nowe zlecenie.
  2. Wybierz typ zlecenia Urząd Skarbowy.
  3. Z rozwijanej listy zleceń wybierz zlecenie Zgłoszenie do VAT.

    Uwaga! W przypadku chęci zgłoszenia firmy do VAT UE, wybierz opcję Zgłoszenie do VAT UE.

  4. Wybierz datę od kiedy firma ma być zgłoszona jako płatnik VAT.
  5. Kliknij Wyślij zlecenie.

Czy Urząd Skarbowy zostanie poinformowany o zmianie statusu VAT?

Tak, na podstawie pełnomocnictwa UPL-1, złożonego po założeniu konta w Taxly, poinformujemy Twój Urząd Skarbowy o zaistniałej zmianie w statusie VAT.

Co się stanie ze zleceniem?

Jeżeli typ zlecenia to Firma, Urząd Skarbowy lub Pracownicy i ZUS, zlecenie trafi do Twojej księgowej. W innym przypadku zlecenie zostanie zrealizowane przez Dział IT lub Dział Obsługi Klienta.

Kiedy zostanie zrealizowane moje zlecenie?

Zlecenia są realizowane na bieżąco i niezwłocznie po wysłaniu ich przez użytkownika, za wyjątkiem zleceń dla Działu IT lub Obsługi Klienta, których czas realizacji może się wydłużyć. W przypadku zleceń księgowych, powinny one zostać zrealizowane maksymalnie w przeciągu 7 dni. Średni czas realizacji zleceń wynosi 2 dni robocze.

Czy ten artykuł był pomocny?
Tak
Nie
Ten artykuł był pomocny dla 100% użytkowników