Czytanie wzbogaca. Sprawdź, które książki pomogą Ci osiągnąć sukces w biznesie

4 listopada 2019
Czytanie wzbogaca. Sprawdź, które książki pomogą Ci osiągnąć sukces w biznesie
Mówi się, że ludzie sukcesu czytają codziennie. I nikt nie ocenia, czy są to pisma fachowe, czy beletrystyka. Ważne, by człowiek, który na swych barkach dźwiga ciężar odpowiedzialności za własny biznes, wsparł się od czasu do czasu lekturą, która mu ten ciężar nieco zmniejszy i uczyni bogatszym o wiedzę.
  • Najbogatszy człowiek w Babilonie
  • Zjedz tę żabę
  • Biznes XXI wieku
  • Sprzedawaj jak kobieta, zarabiaj jak mężczyzna
  • Negocjacyjne zoo. Strategie i techniki negocjacji w pigułce
  • Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji

Najbogatszy człowiek w Babilonie

George S. Clason

Książka wysoko oceniana przez czytelników, nie schodzi z list top książek w sprzedaży na całym świecie. Pokazuje mechanizmy oszczędzania i powielania majątku na przykładach. Najeżona kolcami droga do majątku jest nauką na przyszłość, a sukces zagrzewa do dalszej pracy. Nie jest to poradnik, lecz stanowi inspirację i motywator do działania na rzecz pomnożenia własnych aktywów. Niby nic odkrywczego, a jednak każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zjedz tę żabę

Brian Tracy

To świetna propozycja motywacyjna dla tych wszystkich, którzy mają problem z zarządzaniem własnym czasem. Zbiór technik, pozwalających pracować wydajniej i sprawić, by nasza pozycja zawodowa stała się mocniejsza. Dla leniuchów i asekurantów, którzy zwlekają z podjęciem ważnej decyzji. Zatem do dzieła–przeczytaj tę książkę i wreszcie połknij tę żabę wyzwań.

Biznes XXI wieku

Robert Kiyosaki

Autor w kontekście kryzysu gospodarczego podpowiada, w jaki sposób zarządzać finansami, nie tylko osobistymi. Dużą rolę gra tutaj pojęcie marketingu wielopoziomowego, które na przykładach ukaże nam mechanizmy zarabiania na dystrybucji produktów. Napisana prostym językiem, praktyczna i pomocna dla każdego, kto chce mieć kontrolę nad własnym portfelem.

Sprzedawaj jak kobieta, zarabiaj jak mężczyzna

Ewa Anna Swat

Pozycja obowiązkowa wszystkich handlowców oraz właścicieli firm, którzy przecież też coś sprzedają. Wysoko oceniana przez zawartość merytoryczną. Niezwykle praktyczna, z licznymi przykładami, bez zbędnych słów. Checklista typowych błędów sprzedażowych nie będzie miała przez tobą tajemnic, a cenne wskazówki autorki pomogą ci rozwinąć skrzydła w tej dziedzinie.

Negocjacyjne zoo. Strategie i techniki negocjacji w pigułce

Grzegorz Załuski

Znajomość technik negocjacyjnych pozwoli każdemu właścicielowi biznesu podejmować wyzwania, które wydają się nieosiągalne na pierwszy rzut oka. Praktyczne wskazówki opatrzone ciekawymi grafikami pozwolą każdemu odważyć się na jeden krok więcej w rozmowie z kontrahentem i przeskoczyć, co najmniej poziom wyżej w umiejętnościach osobistych i biznesowych.

Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji

Chris Guillebeau

Rozpoczęcie własnej działalności z małym budżetem przestało już być domeną nieodpowiedzialnych szaleńców. Dziś, szczególnie na rynku usług IT, mówi się o odwadze, wizjonerstwie i innowacji ludzi decydujących się na ten krok. Idea startupu zaczyna być coraz popularniejsza w Polsce i dostrzeżenie potencjału w ciekawym pomyśle biznesowym może okazać się kluczowe w drodze do sukcesu. Pomocne wskazówki napisane lekkim piórem trafią do serc i koszyków wielu przyszłych biznesmenów.

Niestety, nie ma jednej genialnej książka dla tych wszystkich, którzy pragną odnieść sukces w biznesie. Pokuszenie się o spisanie takiej biblii, byłoby wyczynem karkołomnym i lekkomyślnym. I choć właściciel przedsiębiorstwa niejednokrotnie musi być człowiekiem od wszystkiego, to czerpmy wzorce z wielu źródeł, lecz zawsze od najlepszych w swojej wąskiej, wybranej dziedzinie.

Czytaj także