Dobrze spakowana firma. Jak powinna wyglądać walizka biznesmena w podróży?

14 grudnia 2019
Dobrze spakowana firma. Jak powinna wyglądać walizka biznesmena w podróży?
Podróż służbowa to już nie tylko stały element budowania relacji z kontrahentami, lecz nierzadko duże przedsięwzięcie logistyczne, które dla większości bywa przykrą koniecznością. By przemieszczanie się stało się niemęczącym punktem na mapie obowiązków biznesowych, należy pomyśleć o odpowiednim akcesorium mieszczącym wszystkie niezbędne rzeczy.
  • Kontakt pod ręką
  • Osobista natura rzeczy
  • Parametry mobilności

Kontakt pod ręką

Nie ma biznesu bez technologii. A jeśli tę technologię chcemy mieć pod ręką, warto zaplanować miejsce na jej umieszczenie. Dziś sprzęt elektroniczny już nie musi mieć osobnej torby lub plecaka. Można go z powodzeniem umieścić w jednej torbie z pozostałymi przedmiotami. Dedykowana laptopowi, tabletowi, i notebookowi przegródka lub odpowiednio zaprojektowany przez producenta schowek, w pełni zabezpieczy nasze najcenniejsze dobro. Łatwy i szybki dostęp do odrębnej kieszeni zminimalizuje nam ilość bagażu. Dla amatorów designerskich toreb na laptopa/notebook/tablet przygotowano walizki podróżne z możliwością solidnego zamontowania na jej rączce etui, bądź torby na owe narzędzia pracy. W towarzystwie głównych aktorów świetnie odnajdą się również peryferia w postaci ładowarek, powerbanków, słuchawek, czy innych myszek/rysików itp. Współczesny design klasy biznes pamięta o przedsiębiorcach lubiących nowinki i potrzebujących nieustannego kontaktu ze światem. Walizki bez osobnych kieszeni na elektronikę z czasem przestaną być produkowane.

Osobista natura rzeczy

Podróż służbowa bywa niespodziewana, a czasem nawet zaskakująca. Przedłużające się spotkanie zakończone nieoczekiwanym noclegiem na miejscu sprawia, że rzeczy osobiste zaczynają mieć niebagatelne znaczenie. W walizce więc powinno znaleźć się miejsce na zapasową koszulę, pantofle ratujące życie w razie eleganckiego rautu, a także bieliznę, czy kosmetyczkę z zestawem niezbędnych akcesoriów pierwszej potrzeby. Negocjacje, spotkanie sprzedażowe lub konferencja wymaga posiadania materiałów reklamowych i piśmienniczych, bądź dokumentów, które również dobrze poczują się w osobnej sekcji w bagażu.

Parametry mobilności

Dla tych wszystkich, którzy nieustannie się spieszą, dedykowana jest walizka z wbudowaną hulajnogą, którą rozkładamy w razie palącej potrzeby śmignięcia na spóźnione spotkanie. Korki i zatłoczona komunikacja miejsca zostają w tyle w tej technologicznej potyczce. Warto także postawić na model z podwójnymi kółkami kauczukowymi, które gwarantują zwrotność i nieirytujące odgłosy, jak i ponadczasową jakość. Również zmywalny, ale wodoodporny oraz odporny na wgniecenia materiał wierzchni będzie istotny tak samo, jak możliwość zamknięcia na kod. Kwestia szczególnie istotna dla przewożących cenne rzeczy. Z kolei teleskopowa rączka zwieńczy dzieła mobilności biznesowej.

W podróży służbowej, poza sprzętem elektronicznym, walizka jest główną wizytówką biznesmena. To taka kompaktowa, czasem kabinowa odpowiedź na potrzeby przemieszczającego się przedsiębiorcy. By nasz profesjonalizm zyskał dodatkowy wymiar, nie należy oszczędzać na jej zakupie. Z głową i wyczuciem stylu i ergonomii–tak powinna wyglądać wybór właściwego modelu walizki biznesowej.

Czytaj także