JPK_VAT – elektroniczne oblicze skarbówki

4 listopada 2019
JPK_VAT – elektroniczne oblicze skarbówki
Jednolity plik kontrolny ma przeciwdziałać wyłudzeniom podatkowym oraz ułatwić organom skarbowym kontrolę zgromadzonych tam danych. Uporządkowane informacje, które znacząco usprawniają czynności sprawdzające, czynią JPK elektronicznym kompanem zarówno Urzędu Skarbowego, jak i objętych nim firm.
  • Oszczędzaj swój czas
  • System pro

Oszczędzaj swój czas

Choć mogłoby się wydawać, że przynosi ona korzyści wyłącznie organom podatkowym, to również przedsiębiorcy mogą zyskać. Firma, która choć raz przechodziła kontrolę skarbową, wie doskonale, jak długie i uciążliwe potrafią być procedury sprawdzające poprawność dokonywanych rozliczeń. Pracodawca sporządzający JPK_VAT ma możliwość skrócenia czasu hipotetycznej kontroli do niezbędnego minimum. Zgromadzone w jednym miejscu, uporządkowane według klucza dane sprawiają, że znosi się potrzebę wizyty urzędników w konkretnej siedzibie, która bezpośrednio wpływa na dezorganizację pracy działu finansowego. Ponadto, to nie tylko mechanizm, który ułatwia pracę skarbówce. To także narzędzie służące ekspresowej kontroli wewnętrznej, dzięki któremu zarządzający biznesem mogą mieć bezproblemowy wgląd w bieżącą pracę działu finansowego. Od 2018 roku gracze mikro, mali, średni, jak i ci duzi, be wyjątku, zobligowani są do sporządzania danych o VAT w wersji elektronicznej.

System pro

Comiesięczne zestawienie gotowych informacji o transakcjach gospodarczych, które błyskawicznie są weryfikowane przez systemy informatyczne Ministerstwa Finansów. Tak działa JPK_VAT. Darmowy uniwersalny system do sporządzenia pliku jest na tyle przyjazny i intuicyjny, że zarówno fani nowoczesnych technologii, jak i raczkujący w tej dziedzinie, będą zadowoleni. Paczka plików, która jest kompresowana, dzielona, a następnie opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym, trafia elektronicznie do urzędu, zgodnie z duchem czasu. A wszystko to w terminie do 25. dnia danego miesiąca za miesiąc poprzedni. Takie nowoczesne antidotum na deficyt czasu i pieniędzy, a przy okazji hołd złożony naturze w postaci ograniczenia papierologii.

Lepiej wybrać samokontrolę z JPK_VAT niż stresować się kontrolą zewnętrzną.

Czytaj także