Praca na kasie. Czy to się opłaca?

17 października 2019
Praca na kasie. Czy to się opłaca?
Praca na kasie już dawno przestała być ostatecznością i krótkim przystankiem w karierze zawodowej. Szczególnie w obliczu ostatnich publikacji Lidla dotyczących zarobków. Dziś to kandydaci na kasjerów ustawiają się w tam kolejce do zatrudnienia, a kolejka do kasy cieszy wszystkich tych, którzy właśnie szukają pracy.
  • Kasa w liczbach
  • Nie samą kasą pracownik żyje
  • Kasjer też człowiek (sukcesu)

Kasa w liczbach

Czym więc jest ten wysoki standard, którym tak chwali się ta popularna w Polsce niemiecka sieć spożywcza? Mówi się, że atrakcyjność płacy wynika z wynagrodzenia wyższego od średniej w handlu.

Nowy pracownik może liczyć na pensję od 3100 do 3850 zł brutto, a po dwóch latach na 3450 zł brutto w małych miejscowościach i do 4350 zł brutto w aglomeracjach. Nieco lepiej wyglądają zarobki operatorów wózków widłowych w magazynie sklepu, które obejmują widełki 4050 zł brutto na początku, do 4900 zł brutto po 3 latach pracy.

Nie samą kasą pracownik żyje

O przyjaznych warunkach w miejscu pracy decyduje szereg pozapłacowych świadczeń, które jak magnes przyciągają nowych chętnych do aktywności zawodowej. Poza zatrudnieniem w wiekszości na umowę o pracę Lidl stawia na takie benefity jak: bezpłatna prywatna opieka medyczna, karta sportowa, bony i paczki świąteczne bądź okolicznościowe, a także równy dostęp do wyższych stanowisk, niezależnie od płci. Z ciekawych pomysłów warte wspomnienia są m.in.: wyprawka dla noworodka, czy pierwszoklasisty, darmowa kawa i herbata, czy zdrowe przekąski. Kadra zarządzająca jest także dumna z faktu, że pracownicy w każdym wieku mogą liczyć na porównywalny komfort podczas wykonywania swoich obowiązków.

Kasjer też człowiek (sukcesu)

Pracownicy kas w wiodących dyskontach spożywczych nie mogą narzekać. Choć, jak w każdej większej grupie, znajdzie się pewna liczba malkontentów. W porównaniu do innych równie wymagających zawodów pod względem zarobków, kasjerzy wcale nie odbiegają od średniej, co czyni ich profesję całkiem sensownym pomysłem na karierę. I choć praca nie należy do najłatwiejszych, dziś już nie jest wstyd przyznać się, że siedzę na kasie w….

Czytaj także