Rozliczaj się i zapożyczaj. Wszystko, co musisz wiedzieć o kredycie na PIT

23 marca 2020
Rozliczaj się i zapożyczaj. Wszystko, co musisz wiedzieć o kredycie na PIT
Coroczne sprawozdanie dla fiskusa jest obowiązkiem każdego podatnika. Wszystko idzie po naszej myśli, gdy w rozliczeniu wychodzimy na zero lub optymistycznie należy się nam zwrot nadpłaconego podatku. Co zrobić, gdy liczby jednoznacznie wskazują na niedopłatę, a ty akurat nie dysponujesz wystarczającymi środkami finansowymi? Od obowiązku próżno uciekać, ale można uciec się do wizyty w banku i rozważyć ofertę kredytu na spłatę zobowiązań wobec z urzędu skarbowego.
  • Czym jest kredyt na PIT?
  • Bierz i ciesz się

Czym jest kredyt na PIT?

Zasadniczo, klient, który zdecyduje się na taki rodzaj pożyczki, nie powinien być zdziwiony rodzajem formalności, których powinien dopełnić. Najważniejszymi dokumentami niezbędnymi do uzyskania środków są dowód osobisty oraz zeszłoroczne zeznanie podatkowe. W takim wypadku zbędne okazuje się nieśmiertelne zaświadczenie o zarobkach, często potwierdzane wyciągami z kont. Trzeba jednak uważać na te z pozoru uproszczone formalności. Niejednokrotnie okazuje się, że to zwykły chwyt reklamowy, mający na celu przyciągnięcie klientów. W ostatecznym rozrachunku pożyczkobiorca i tak będzie musiał dostarczyć kwity standardowo wymagane dla innych kredytów. Dodatkowo trzeba się liczyć z ograniczeniami czasowymi w udzielaniu pożyczki na PIT. Ma to związek z ustawowymi terminami na złożenie zeznania oraz regulowania wzajemnych rozliczeń w postaci zwrotów i niedopłat. Możliwością skredytowania zobowiązań objęci są zarówno posiadacze PIT-11, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą, objęte PIT-36. Banki jednak najchętniej wybierają zatrudnionych na umowę o pracę, których historia kredytowa jest być może bardziej stabilna i przewidywalna oraz łatwiejsza do zweryfikowania. Przecież i tak analiza zdolności kredytowej wykonywana jest metodą automatyczną, więc informacje te podlegają przeglądowi przez pracownika banku. Jeszcze większym udogodnieniem dla potencjalnych pożyczkobiorców jest możliwość uzyskania środków online, bez wychodzenia z domu. W dobie pracy zdalnej, wszelkich usług elektronicznych i zagrożeń zewnętrznych, jak chociażby pandemia koronawirusa, pożyczka na PIT okazuje się być najlepszym rozwiązaniem. Przy okazji szukania w sieci informacji na temat oferty kredytowej tego rodzaju, warto zwrócić uwagę na parabanki, które kuszą promocjami, pozbawionymi formalności. Jednakże uproszczona procedura udzielania kredytu i weryfikacji zdolności kredytowej, może odbić się czkawką i odsetkami, z którymi nie będziesz mógł sobie poradzić od ręki.

Bierz i ciesz się

Kredyt na PIT może sugerować, że to pożyczka przeznaczona na spłatę zobowiązań wobec fisksusa. Jest to jednak propozycja dla rozliczających się w ogóle, gdzie PIT stanowi po prostu formę zaświadczenia o uzyskanych dochodach, umożliwiającego uzyskanie środków na dowolny cel. Warto szukać, analizować i wybrać taką opcję, która nie tylko ma korzystne oprocentowanie i minimalne wymogi formalne, ale i oszczędzi nam czasu, jak również nie wygeneruje dodatkowych opłat.

Czytaj także